کابل برگردون!

   تلفن خونه ی ما به قول بعضی ها مثل تلفن وزارتخونه زنگ می زنه . گاهی اوقات عمق فاجعه به اندازه ایه که آقای وزیر! مجبوره علاوه برتلفن های خونه ، همزمان، با تلفن همراهش هم صحبت کنه!

   چند روز پیش تلفن از صبح تا عصر هیچ زنگی نخورد . معلوم شد که از صبح کابل برگردون بوده و به خاطر همین همه ی تلفن های منطقه قطع بوده !

خیلی وقتها برای ماها هم پیش میاد که توی دلامون کابل برگردونه. خیلی وقتها اینقدر مشغول چیزهای دورو برمون می شیم که دیگه موقع اذان ، تعداد ضربان قلبمون زیاد نمی شه ، یادمون می ره که یه کسی هست که همش داره نگاهمون می کنه، که مواظبمونه ، که هست !( واقعاً گاهی یادمون می ره که هست ! ). گاهی اینقدر دنیا و آدم های توش مسحورمون می کنه که خودمون کابلو قطع می کنیم بدون اینکه متوجه باشیم . تازه یه مدت هم طول می کشه تا بفهمیم کابل بر گردونه و برای درست کردنش اقدام کنیم .

   شاید باید توی لحظه لحظه زندگیمون این فراز "امین الله " رو تکرار کنیم که :

          

           اللهم فاجعل نفسی مطمئنةً بقدرک ، راضیةً بقضائک ... مشغولةً عن                                                             الدنیا بحمدک و ثنائک   

/ 22 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مائده

سلام باز کن پنجره را فصل بهارست به کناری بزن اين پرده ی غمگين دل آزار باز کن پنجره را تا زند دختر خورشيد ُ بر اين غمکده لبخند باز کن پنجره را تا بخوانيم به همراه کبوتر ُ غزل صبح تا برانيم به آواز قناری غم خود را ز دل تنگ ... ------------------------- سالتان باد به صد سال فرح بخش قرين ------------------------- علی علي

مير علی

سلام اسعدالله ایامکم جشن کوچکیست در طواف به مناسبت تاج گذاری حضرت حجت قدم رنجه کنید

فاطمه

امدیم نبودید:) عیدتان با تاخیر مبارک.

آخ آخ دست گذاشتی رو دلم!!! خدا را شکر که خدايی داريم که با تمام اينها هميشه نگاهمون می کنه .

مطهره

واقعاْ همين طوره که می گين! و چه قدر جمله ی اين خانم هانيه به جا بود!

عاطفه

خداوندا٬ عشق خود را در قلبهای ما٬ ياد خود را در ذهن های ما٬ و ذکر خود را بر لب های ما قرار ده.

شهروند

عالی بود... همانا خداوند بنده اش را کافی است. (شهروند م)

ذوالفقاري

زیبا بود باد مي گفت زمين و خدا گفت بهشت ................ منتظرم